II etap programu Na własne konto

Od 16 marca do 19 kwietnia odbywały się w Gimnazjum Publicznym w Siennicy Różanej zajęcia II etapu programu „Na własne konto”. Organizatorem i pomysłodawcą programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a operatorem Fundacja na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja. Program finansowany jest także ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

W zajęciach uczestniczyła 20 osobowa grupa uczniów z klas II i III. Spotkania były kontynuacją zajęć realizowanych podczas ferii zimowych. Tym razem zadaniem gimnazjalistów było stworzenie Szkolnej Gazety Ekonomicznej z wykorzystaniem wiedzy zdobytej w czasie zajęć I etapu.

Dodatkowo gimnazjaliści zapoznali się z warsztatem dziennikarskim, fachowymi pojęciami związanymi z pracą dziennikarza, wybranymi zasadami pisania artykułów. Stworzyli kolegium redakcyjne, dzieląc się przy tym na grupy przygotowujące konkretne artykuły konkursowe. Opracowaliśmy też reklamę pisma.

W czasie zajęć mieliśmy spotkanie z panem Andrzejem Misiurą – redaktorem naczelnym czasopisma kulturalnego "Nestor" i redaktorem odpowiedzialnym kwartalnika "Ziarno". Wzięliśmy też udział w promocji najnowszego wznowionego wydania „Ziarna”.

Gazeta przygotowana przez gimnazjalistów nosi tytuł „Bogaci w przyszłość”, Szkolna Gazeta ekonomiczna. Podlega ona głosowaniu publiczności na Facebooku – każdy internauta może w dniach 23 kwietnia – 6 maja oddawać jeden głos dziennie na naszą gazetę. Ocenie internautów podlegają też artykuły obowiązkowe, czyli:

na które również można oddawać jeden głos dziennie.

 

Głosujcie na nas, przekażcie też znajomym mającym konto na Facebooku, aby również oddawali na nas swoje głosy.

Dziennik elektroniczny

e dziennik

Certyfikaty

szkolawruchu

lcae

jew

Realizowane projekty

lepsza szkola

youngster

unicef

innow pedagog

unicef mali

 

Polecamy

gmina siennica

powiat krasnostawski

ko lublin

men nowe

ore

oke

Kalendarz

June 2018
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1