II etap programu Na własne konto

Od 16 marca do 19 kwietnia odbywały się w Gimnazjum Publicznym w Siennicy Różanej zajęcia II etapu programu „Na własne konto”. Organizatorem i pomysłodawcą programu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, a operatorem Fundacja na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. Macieja Rataja. Program finansowany jest także ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego.

W zajęciach uczestniczyła 20 osobowa grupa uczniów z klas II i III. Spotkania były kontynuacją zajęć realizowanych podczas ferii zimowych. Tym razem zadaniem gimnazjalistów było stworzenie Szkolnej Gazety Ekonomicznej z wykorzystaniem wiedzy zdobytej w czasie zajęć I etapu.

Dodatkowo gimnazjaliści zapoznali się z warsztatem dziennikarskim, fachowymi pojęciami związanymi z pracą dziennikarza, wybranymi zasadami pisania artykułów. Stworzyli kolegium redakcyjne, dzieląc się przy tym na grupy przygotowujące konkretne artykuły konkursowe. Opracowaliśmy też reklamę pisma.

W czasie zajęć mieliśmy spotkanie z panem Andrzejem Misiurą – redaktorem naczelnym czasopisma kulturalnego "Nestor" i redaktorem odpowiedzialnym kwartalnika "Ziarno". Wzięliśmy też udział w promocji najnowszego wznowionego wydania „Ziarna”.

Gazeta przygotowana przez gimnazjalistów nosi tytuł „Bogaci w przyszłość”, Szkolna Gazeta ekonomiczna. Podlega ona głosowaniu publiczności na Facebooku – każdy internauta może w dniach 23 kwietnia – 6 maja oddawać jeden głos dziennie na naszą gazetę. Ocenie internautów podlegają też artykuły obowiązkowe, czyli:

na które również można oddawać jeden głos dziennie.

 

Głosujcie na nas, przekażcie też znajomym mającym konto na Facebooku, aby również oddawali na nas swoje głosy.

Wakacje

pocztowka

Realizowane projekty

sklepik szkolny

 maly-orzel

wiczy

 

szkola wspolpracy1

 

Polecamy

gmina siennica

powiat krasnostawski

ko lublin

men nowe

ore

oke

Kalendarz

August 2014
M T W T F S S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31