W
itamy na stronie internetowej Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Oprócz nowej szaty graficznej wprowadziliśmy intuicyjne metody nawigacji, wyszukiwanie tematów za pomocą słów kluczowych oraz kalendarz, dzięki któremu można śledzić wybrane wydarzenia. Oprócz tradycyjnych zakładek po Państwa lewej stronie znajduje się zakładka w formie czerwonej winiety czasopisma „Ziarno”, które jest zarazem serwisem informacyjnym i kroniką. Po kliknięciu można przeglądać archi- walne numery „Ziarna” od 1982 roku po ostatnie wydania. Zapraszamy.
12 kwietnia odbyła się promocja czasopisma „ZIARNO”. Najnowszy układ choreograficzny przedstawił „No Name” – zespół prezentowany na okładce. Towarzyszyły mu wokalistki Strefy Vokalnej CK, natomiast Monika Nagowska przeprowadziła krótki wywiad z autorem wystawy malarstwa Andrzejem Davidem Misiurą, który otrzymał od dyrektora Zespołu Szkół CKR Anny Kowalik, pamiątkowym grawerton z podziękowaniem na okoliczność wystawy oraz owocnej współpracy pomiędzy Szkołą a Centrum Kultury. Gościem specjalnym spotkania byli Elżbieta i Stefan Ciechanowie – dzieci artysty rzeźbiarza Józefa Ciechana pochodzącego z Siennicy Różanej. Przybliżyli zebranym postać uzdolnionego ojca – autora m.in. popiersia Józefa Piłsudskiego znajdującego się w Siennicy Różanej, czy pomnika na krasnostawskim Rynku. Było to wprowadzenie do obszernych wspomnień publikowanych w 45. wydaniu „Ziarna”, gdzie autor opowiada swoją historię niczym w sensacyjnej powieści. Jest świadkiem bestialstwa Niemców w okupowanej Polsce oraz wielu nieznanych wydarzeń.
Siennicka premiera najnowszej sztuki Teatru Pokoleń „Końskie nazwisko, czyli druga próba Czechowa” odbyła się 8 kwietnia 2018 roku w Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Spektakl wyreżyserował Tadeusz Andrzej Kiciński na podstawie scenariusza A.D. Misiury.
Dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego „No Name” oczarowały widownię słynnym walcem z filmu „Noce i dni”. Niedzielne popołudnie, które rozpoczął kiermasz wielkanocny zakończyło się wernisażem malarstwa olejnego Andrzeja Davida Misiury. Tradycyjnie autor poddał losowaniu swoje prace. Dwa pejzaże trafiły do Bożeny Kowalewskiej i Jolanty Pazyny, natomiast abstrakcja do malarki Elżbiety Petruk, która obdarowała autora pomarańczowym pędzlem – niby kwiatem.
Niedziela 18 marca obfitowała w bogatą ofertę kulturalną. Kiermasz Wielkanocny pomimo mroźnej pogody przyciągnął tłumy. Później tańczyły dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego „No Name”. Oczarowały słynnym walcem z filmu „Noce i dni”. Spotkanie zakończył wernisaż malarstwa Andrzeja Davida Misiury. Tradycyjnie autor poddał losowaniu trzy obrazy, które trafiły do Elżbiety Petruk, Bożeny Kowalewskiej i Barbary Antoniak.