Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Ogłoszenia

Informacja o Sesji Rady Gminy Siennica Różana

              Siennica Różana, dnia 10 listopada 2017 r.

 I N F O R M A C J A

   Podaję do publicznej wiadomości, że najbliższa sesja Rady Gminy Siennica Różana, odbędzie się w dniu  20 listopada 2017 r. (poniedziałek) w  sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Siennicy Różanej.    

Czytaj więcej...

„TWÓJ BIZNES NA LUBELSZCZYŹNIE”. Bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy.

„TWÓJ BIZNES NA LUBELSZCZYŹNIE”. Bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy.

Zapraszamy osoby zainteresowane otworzeniem własnej działalności gospodarczej do udziału w projekcie „Twój Biznes na Lubelszczyźnie „

 

Czytaj więcej...

Informacja ARiMR dotycząca spisu zwierząt

Biuro Powiatowe ARiMR w Krasnymstawie informuje rolników o obowiązku dokonania spisu stanu zwierząt przebywających w gospodarstwach na terenie gminy Siennica Różana

 

Czytaj więcej...

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:

Europa inwestująca w obszary wiejskie”

 

Nazwa Operacji:

„Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Boruń”

Cel operacji:

wzmocnienie kapitału społecznego poprzez budowę świetlicy wiejskiej w miejscowości Boruń

W wyniku realizacji operacji wybudowana zostanie nowa świetlica wiejska w miejscowości Boruń, z której rocznie skorzysta około 300 osób.

 

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ”

Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Badanie sadów

W listopadzie na Lubelszczyźnie, jak i w całej Polsce zostanie przeprowadzone badanie  sadów według gatunków i odmianw wylosowanych gospodarstwach rolnych. Badanie jest przeprowadzane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Celem badania jest pozyskanie danych dotyczących struktury odmianowej sadów jabłoniowych, gruszowych, brzoskwiniowych i morelowych. Uzyskane informacje zostaną wykorzystane do analiz zmian zachodzących w produkcji sadowniczej oraz ogólnej oceny sytuacji w sadownictwie. Otrzymane wyniki posłużą także do kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju.

Więcej informacji na temat badania, metod jego realizacji oraz weryfikacji tożsamości ankieterów i teleankieterów można znaleźć na stronie internetowej: http://stat.gov.pl.

Nabór na szkolenie Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Chełmie informuje, że zgodnie z Decyzją Nr 67/MON Ministra Obrony Narodowej z dn. 13 października 2017r. organizowany jest nabór kandydatów ze środowiska cywilnego na 9-miesieczne szkolenie na potrzeby jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Wnioski należy składać do Dyrektora Departamentu Kadr za pośrednictwem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie w terminie do 15 listopada 2017r.

Więcej informacji można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Chełmie, ul. Koszarowa 1B, 22-100 Chełm od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30, pod numerem telefonu 261 161 345 lub 261 161 391 oraz na stronie internetowej:

www.chełm.wku.wp.pl 

www.spwl.wp.mil.pl

EUROPEJSKI TYDZIEŃ INNOWACJI

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w dniach od 6 do 10 listopada organizuje EUROPEJSKI TYDZIEŃ INNOWACJI.  Europejski Tydzień Innowacji to 5 dni dyskusji, ponad 400 firm z UE, światowej sławy eksperci, 2 konkursy dla firm w tym konkurs dla startupów i wiele wydarzeń towarzyszących. W trakcie ETI uczestnicy będą rozmawiać o najważniejszych kwestiach gospodarczych i społecznych w ramach inteligentnych specjalizacji w kilku blokach tematycznych: Bio-Energo, Forum Cyfryzacji, Innowacje w medycynie czy Giełda Startup. Po więcej informacji zapraszamy na www.etilubelskie.pl/ 

Czytaj więcej...

Pisma Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi dot. pomocy dla rolników...

Pisma Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju wsi dot. pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku huraganu, deszczu nawalnego i gradu z sierpnia 2017 r. oraz innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych

 

Skan 1 - pobierz

Skan 2 - pobierz

 

e-Składka proste płatności z ZUS

       

E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od 1 stycznia 2018 roku płatności do ZUS będą prostsze i wygodniejsze. Zamiast trzech lub czterech przelewów przedsiębiorca będzie realizował jeden miesięcznie. Poda znacznie mniej danych w opisie przelewu, a składki i tak zostaną rozliczone poprawnie. Zmieni się także sposób rozliczania składek, co ma szczególne znaczenie dla osób z zadłużeniem w ZUS.

Czytaj więcej...

VIII OTTT o Puchar Wójta Gminy - RYTM 2017

Serdecznie zapraszamy na

VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana RYTM 2017

oraz

Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego

dnia 28 październik 2017 (sobota)

Hala Sportowa Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej

zaczynamy od godziny 10.00,  Gala Wieczoru od godziny 18.30

wstęp - 10 zł

Podkategorie