Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej
Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63

Rok 2008

Gminny Opłatek Ludowy

Takimi słowami rozpoczął swoje wystąpienie Pan Leszek Proskura - Wójt Gminy na szóstym spotkaniu opłatkowym w Siennicy Różanej, które odbyło się w dniu 5 stycznia 2008 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Siennicy Różanej:

Jak dobrze, że są święta w naszym szarym życiu, jak dobrze że są święta z ich urokiem i wdziękiem, jak dobrze, że są święta, które godzą i jednoczą wszystkich. Jak mało jest takich chwil w roku, które gromadzą całą radosną rodzinę, tak jak nasze dzisiejsze święto – Gminny Opłatek Ludowy, który już po raz szósty zgromadził naszą gminną rodzinę wraz z gośćmi, aby kultywować staropolski zwyczaj łamania się opłatkiem, który należy do najtrwalszych i najżywszych naszych tradycji. To tu dziś łączą się pragnienia serc i dusz starszych i młodych, aby wspólnie dzielić się opłatkiem, jak okruchem szczęścia, aby składać sobie życzenia, aby nieść dobrą nowinę, aby delektować się ciepłem polskich kolęd.

Czytaj więcej...

III Gminny Turniej Tenisa Stołowego

Pod patronatem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej w dniu 10 lutego 2008 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siennicy Różanej odbył się III Gminny Turniej Tenisa Stołowego w pięciu kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej...

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z inicjatywy Wójta Gminy Siennica Różana, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Zarządu PSL oraz Gminnego Zarządu OSP 3 maja 2008 r. odbyła się uroczystość, w której połączono obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, gminne święto ludowe, Dzień Strażaka oraz przegląd dorobku kulturalnego gminy. Pogoda wprawdzie zmusiła organizatorów do przeniesienia, planowanej jako plenerowa, imprezy do sali gimnastycznej Zespołu Szkół, nie popsuło to jednak uroczystości.

Czytaj więcej...

Konkurs Wędkarski

28 czerwca 2008 r. na zbiorniku wodnym Siennica odbył się organizowany przez Wójta Gminy Siennica Różana oraz Sekcje Wędkarską przy Kole Łowieckim "Szarak" w Krasnymstawie Konkurs Wędkarski o Puchar Wójta Gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

Rejowe sianokosy

W dniu 28 czerwca 2008 r. odbyły się " Rejowe sianokosy" w Siennicy Różanej.

Sobotnia impreza była zakończeniem realizowanego projektu "Rejowe Sianokosy - Siennica Różana 2008" organizowanego w ramach programu "Z Rejem do Siennicy"
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej projekt " Rejowe sianokosy" zrealizowało ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Operacyjnego "ROZWÓJ INICJATYW LOKALNYCH".

Czytaj więcej...

XI Międzygminny Turniej Gmin "Między Nami Sąsiadami"

W dniu 13 lipca 2008 r. już po raz jedenasty odbył się turniej „Między Nami Sąsiadami”. Tym razem rolę gospodarza pełniła gmina Kraśniczyn. Rzecz jasna, wśród sześciu współzawodniczących gmin nie mogło zabraknąć reprezentacji Naszej Gminy, która od lat bierze udział w turniejowym cyklu. „Między Nami Sąsiadami” to nie tylko współzawodnictwo, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy, zaprezentowania swojej gminy i spotkania z sąsiadami.

Czytaj więcej...

Rozstrzygniecie konkursu "Moje gospodarstwo estetyczne i bezpieczne"

31 lipca 2008 r. rozstrzygnięta została tegoroczna edycja konkursu "Moje gospodarstwo estetyczne i bezpieczne" organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej, Urzad Gminy Siennica Różana oraz Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego Końskowola - Oddział Rejowiec.

Czytaj więcej...

Decyzja o budowie pomnika „Żołnierzom Wojska Polskiego poległym w obronie ojczyzny w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.”

Zarząd Gminny Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych zwrócił się z prośbą do Urzędu Gminy o podjecie działań przeniesienia szczątków żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r. Żołnierze są pochowani w trzech indywidualnych mogiłach. Prośbą Kombatantów jest, aby umieścić szczątki żołnierzy w jednej mogile i wykonać pomnik poświecony tym żołnierzom.

Czytaj więcej...

Sztuka "Chata za wsią" powraca

6 września rozpoczęły się zajęcia w ramach przygotowań do wystawienia sztuki J. I. Kraszewskiego „Chata za wsią”. Podobnie jak przed laty i dziś nie zabrakło w Naszej Gminie miłośników teatru gotowych samemu stanąć na scenie. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Irena Zaraza koordynująca projekt, powodzenia przedsięwzięcia życzyli również wicekurator oświaty Pani Anna Dudek-Janiszewska oraz wójt gminy Pan Leszek Proskura. Założenia projektu przedstawił współodpowiedzialny za realizację sztuki Pan Tadeusz Kiciński.

Czytaj więcej...

Jubileusz 10-lecia Żeńskiego Zespołu Ludowego "Sienniczanki"

26 października 2008 r. Żeński Zespół Ludowy ,,Sienniczanki” obchodził swój Jubileusz X-lecia działalności pod hasłem ,,a piosenka wciąż jak kromka chleba”, taki też tytuł ma monografia zespołu przygotowana i wydana przez Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

Odsłonięcie pomnika „Żołnierzom Wojska Polskiego poległym w obronie ojczyzny w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.” oraz Gminne Obchody 90-Rocznicy Odzyskania Niepodległości

9 listopada 2008 r. odbyły się uroczystości odsłonięcia pomnika „Żołnierzom Wojska Polskiego poległym w obronie ojczyzny w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.” oraz Gminne Obchody 90-Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej...

Premiera sztuki "Chata za wsią"

27 grudnia 2008 r. po trwających niecałe 4 miesiące próbach odbyła się premiera sztuki „Chata za wsią” na podstawie powieści J. I. Kraszewskiego. Przedstawienie przygotował, utworzony z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej, amatorski Teatr Pokoleń w Siennicy Różanej w ramach projektu finansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu - Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Czytaj więcej...

Poświecenie i przekazanie do użytku nowego sprzętu

30 grudnia 2008 r. na parkingu OSP w Siennicy Królewskiej Dużej odbyło się uroczyste przekazanie do użytku i poświecenie sprzętu na potrzeby jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy.

Czytaj więcej...