Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2009

Spotkanie Opłatkowe

10 stycznia 2009 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ministerstwa Rolnictwa już po raz siódmy odbył się Spotkanie Opłatkowe. Jak co roku była to okazja do spotkania się w radosnej atmosferze z władzami samorządowymi, członkami organizacji społecznych, twórcami kultury, mieszkańcami gminy oraz znakomitymi zaproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej...

V Gminny Turniej Tenisa Stołowego jednostek OSP

13 lutego 2009 r. w remizie OSP Siennica Królewska Duża odbył się organizowany już po raz piąty przez Zarząd Gminny ZOSP RP w Siennicy Różanej oraz Wójta Gminy Siennica Różana Gminny Turniej Tenisa Stołowego jednostek OSP.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet 6 marca 2009 r. w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z paniami radnymi Rady Gminy, sołtyskami, działającymi w organizacjach społecznych oraz obecnymi i emerytowanymi pracownicami jednostek organizacyjnych gminy.

Czytaj więcej...

Jubileusz Złotych Godów

12 marca 2009 w Urzędzie Gminy w Siennicy Różanej odbyła się wyjątkowa uroczystość – jubileusz Złotych Godów obchodziło jedenaście par a jedna 60-lecie małżeństwa.

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

19 marca 2009 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” organizowane przez Zarząd Gminny Związku OSP RP. W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy.

Czytaj więcej...

Posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP

25 marca 2009 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP z udziałem Wójta Gminy pana Leszka Proskury, Prezesa Zarządu Powiatowego OSP pana Stanisława Kubiny, komendantów poszczególnych jednostek OSP oraz zaproszonych gości: Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP pana Zbigniewa Bojarczuka i Komendanta Policji pana Aleksandra Żyłowskiego.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs na Babę Wielkanocną

1 kwietnia w Centrum Kultury odbyły się warsztaty kulinarne poświęcone zbliżającym się Świętom Wielkanocnym zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie we współpracy z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ministerstwa Rolnictwa w Siennicy Różanej. Uczestniczące w nich panie z Kół Gospodyń Wiejskich miały okazję zapoznać się z nowymi przepisami oraz wymienić się własnymi kulinarnymi doświadczeniami. Miały również okazję odwiedzić pracownię gastronomiczną Zespołu Szkół.

Czytaj więcej...

Warsztaty Plastyki Obrzędowej

Dnia 3 kwietnia 2009 r. w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyły się Warsztaty Plastyki Obrzędowej dla uczniów szkoły podstawowej. W role nauczycieli wcielili się twórcy i artyści z Gminy Siennica Różana: Pani Janina Bodio, Pani Maria Guz, Pani Anna Dobosz, Pani Irena Chwała, Pani Małgorzata Przysiężniak i Pani Aneta Furtak.

Czytaj więcej...

Uroczyste otwarcie nowego budynku Banku Spółdzielczego oraz obchody 110 rocznicy powołania Towarzystwa Oszczędnościowo-Pożyczkowego

25 kwietnia 2009 r. odbyło się uroczyste przekazanie do użytkowania nowego budynku Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie oddział w Siennicy Różanej połączone z obchodami 110 rocznicy powołania Towarzystwa Oszczędnościowo-Pożyczkowego w Siennicy Różanej.

Czytaj więcej...

II pielgrzymka Strażaków Powiatu Krasnostawskiego do sanktuarium w Krasnobrodzie

26 kwietnia odbyła się II Pielgrzymka Strażaków Powiatu Krasnostawskiego do sanktuarium maryjnego w Krasnobrodzie. Z terenu gminy Siennica Różana w pielgrzymce wzięło udział 71 osób - druhów strażaków i ich rodziny.

Czytaj więcej...

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja oraz Dnia Strażaka

Zgodnie z wieloletnia tradycją 3 maja 2009 r. odbyły się gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja połączone z Dniem Strażaka. W tym roku rolę gospodarza, poza Wójtem Gminy, pełniła jednostka OSP w Wierzchowinach wspierana przez tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej...

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP

14 maja 2009 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Gminnego Koła Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP.

Czytaj więcej...

Powiatowy Dzień Działacza i Pracownika Kultury

21 maja 2009 r. Centrum Kultury w Siennicy różanej gościło działaczy oraz pracowników instytucji kultury z całego powiatu. Okazją do tego był Dzień Działacza i Pracownika Kultury oraz rozstrzygniecie konkursu Kultura 2009.

Czytaj więcej...

Jubileusz XXV-lecia działalności artystycznej Zespołu Śpiewaczego "Słowianki"

24 maja 2009 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbył się Jubileusz XXV lecia pracy artystycznej Zespołu Śpiewaczego "Słowianki” z Baraków. Święto zespołu było również okazją do promocji monografii zespołu pt. "Tym, które ciągle coś tworzą, aby być sobą”. Ta monografia to swojego rodzaju pamiętnik zespołu zawierający wspomnienia, wzruszenia, anegdoty, stare fotografie, piosenki, dyplomy i wyróżnienia.

Czytaj więcej...

Spotkanie z okazji Dnia Samorządowca i Święta Ludowego

29 maja 2009 r. z okazji Dnia Samorządowca oraz Święta Ludowego w malowniczej scenerii wierzchowińskiego lasu odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział członkowie władz samorządowych, organizacji społecznych, pracownicy samorządowi oraz zaproszeni goście spoza terenu gminy.

Czytaj więcej...

51 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenki

11 czerwca 2009 przez teren naszej gminy przejechał 51 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej im. płk Skopenki. W ramach V etapu wyścigu biegnącego trasą Zamość - Krasnystaw - Chełm wyścig przejechał przez miejscowości Maciejów, Boruń, Wola Siennicka, Siennica Różana, Siennica Królewska Duża oraz Rudka, leżące na terenie gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

Międzygminne Zawody Strażackie

21 czerwca na stadionie w Siennicy Różanej zostały rozegrane międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Współzawodniczyło ze sobą 16 jednostek OSP z gmin Kraśniczyn i Siennica Różana. Zawody były jednocześnie gminnymi eliminacjami do Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Czytaj więcej...

Wakacyjna Akademia Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego

28 czerwca w Gminnym Centrum Kultury odbyła się uroczysta inauguracja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego. Akademia jest wspólną inicjatywą Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Gminy Siennica Różana i Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, mającą na celu zaznajomienie młodzieży szkolnej i studentów ze sztuką reportażu, której niekwestionowanym mistrzem był Ryszard Kapusciński.

Czytaj więcej...

Wieniec dożynkowy

W miejscowości Baraki panie z tamtejszego Koła Gospodyń Wiejskich wiją wieniec dożynkowy. Poświecenie wieńca nastąpi 15 sierpnia przy okazji odpustu w kościele parafialnym w Siennicy Różanej, następnie wieniec będzie reprezentował naszą gminę podczas Dożynek Powiatowych w Łopienniku Górnym.

Czytaj więcej...

Roztrzygnięcie konkursu "Moje gospodarstwo estetyczne i bezpieczne"

Podczas imprezy Panta Rej 12 września 2009 zostały ogłoszone wyniki konkursu  pt. "Moje gospodarstwo estetyczne i bezpieczne" w roku 2009. Organizatorami konkursu, podobnie jak w latach ubiegłych, były:

  • Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolnego - Oddział w Rejowcu
  • Urząd Gminy Siennica Różana
  • Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej

Czytaj więcej...

PANTA REJ - Siennica Różana, 12 września 2009 r.

12 września 2009 już po raz piąty Gmina Siennica Różana przypomniała o swoich związkach z ojcem literatury polskiej Mikołajem Rejem. Tegoroczna edycja imprezy „Z Rejem do Siennicy” odbyła się pod hasłem Panta Rej nawiązującego do greckiej maksymy panta rhei – wszystko płynie, wszystko się zmienia. Podobnie jak w latach poprzednich organizatorami wydarzania był Wójt Gminy Siennica Różana oraz Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej.

Czytaj więcej...

Szkolenie "Idea produktu tradycyjnego i regionalnego w aktywizacji obszarów wiejskich”

Dnia 24 września 2009 r. w remizie OSP w Woli Siennickiej  odbyło się szkolenie dla członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Siennica Różana na temat "Idei produktu tradycyjnego i regionalnego w aktywizacji obszarów wiejskich”.

Czytaj więcej...

Kurs agroturystyczny

W dniach 7-9 października 2009 r. w malowniczo położonej wiosce Gminy Siennica Różana – Baraki odbył się kurs agroturystyczny, w którym udział wzięli mieszkańcy gminy oraz goście z Krzywego i Fajsławic.
Podczas dwudniowych zajęć omawiane były tematy związane turystyką na obszarach wiejskich, agroturystyką a przepisami o usługach turystycznych, obowiązkami kwaterodawców wiejskich wynikającymi z przepisów prawnych, bezpieczeństwem sanitarnym w kwaterach agroturystycznych, higieną żywienia w kwaterach agroturystycznych, kategoryzacją bazy noclegowej, działalnością agroturystyczną i pozyskiwaniem funduszy unijnych na jej rozpoczęcie i prowadzenie oraz marketingiem w agroturystyce.

Czytaj więcej...

Budowa kompleksu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012"

Od połowy października br. trwają prace nad budową kompleksu boisk sportowych w Siennicy Różanej w ramach rządowego programu „Moje Boisko Orlik – 2012”.

Czytaj więcej...

Obchody 91-szej Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Gminne Obchody 91-szej Rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP w Siennicy Różanej. Po mszy nastąpił przemarsz pod pomnik "W hołdzie poległym i pomordowanym w walce z hitlerowskim okupantem".

Czytaj więcej...

W poszukiwaniu kulinarnej wizytówki Gminy Siennica Różana

13 listopada 2009 r. strażnica OSP w Woli Siennickiej stała się miejscem kulinarnych inspiracji pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Siennica Różana. Spotkanie przebiegało pod hasłem "W poszukiwaniu kulinarnej wizytówki Gminy Siennica Różana”, a jego celem była promocja dań regionalnych nawiązujących do zapomnianych smaków i zapachów kuchni staropolskiej.

Czytaj więcej...

Inauguracja pracy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagrodzie

W zabytkowym spichlerzu użytkowanym niegdyś przez hrabiego Jana Smorczewskiego, gdzie do końca sierpnia bieżącego roku miała swą siedzibę Szkoła Podstawowa w Zagrodzie, po kilkutygodniowych pracach remontowo – malarskich wznowiła swą działalność Gminna Biblioteka Publiczna Filia w Zagrodzie, która wchodzi w skład Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej. Uroczysta inauguracja pracy biblioteki odbyła się dnia 22 listopada 2009 r.

Czytaj więcej...

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Zagrodzie

W dniu 6 grudnia 2009 r. w budynku GOK Filia Biblioteki w Zagrodzie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w dwóch kategoriach dla dziewcząt i chłopców w wieku od 10 do 100 lat. Zawody zostały rozegrane pod patronatem Wójta Gminy Siennica Różana, z inicjatywy Klubu Sportowego "Znicz" Siennica Różana.

Czytaj więcej...

Wigilijne warsztaty kulinarne

17 grudnia 2009 r. w strażnicy OSP w Siennicy Królewskiej Dużej odbyły się wigilijne warsztaty kulinarne dla członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu Gminy Siennica Różana. Gospodarzem spotkania było Koło Gospodyń Wiejskich w Siennicy Królewskiej Dużej, inicjatorem kulinarnych zmagań - Gminny Ośrodek Kultury w Siennicy Różanej, a instruktaż gastronomiczny sprawowały: Ewelina Nowak i Marzena Borkowska z LODR w Końskowoli Oddział w Rejowcu.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego na wykonanie drzewka bożonarodzeniowego

Okazuje się, że świerk, jodła, czy sosna mogą czuć się spokojnie na plantacjach, czy na przydomowych działkach. Jak się okazuje drzewko bożonarodzeniowe można wykonać z piernika, orzechów, kory, makaronu, bibuły, kartonu czy styropianu, odpowiednio przystroić i będzie stanowić imponującą świąteczną dekorację, tym cenniejszą bo własną, wykonaną rękami dzieci. Takie prace znajdują się w galerii pokonkursowej Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej. 18 grudnia 2009 r. ogłoszono bowiem wyniki Konkursu plastycznego na wykonanie drzewka bożonarodzeniowego.

Czytaj więcej...