Get Adobe Flash player
  Urząd Gminy Siennica Różana
Siennica Różana 265 A
22-304 Siennica Różana 
    tel. 82 575-92-81
fax. 82 575-99-00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Godziny urzędowania:
poniedziałek-piątek 7.30-15.30
Konto: 83 8200 1021 2003 2100 0606 0029
                                          Biuletyn
Informacji
Publicznej

Rok 2010

Gminny Opłatek Ludowy 2010

9 stycznia 2010 już po raz ósmy odbył się Gminny Opłatek Ludowy. Jak co roku spotkanie miało miejsce w hali sportowej gościnnego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Do grona organizatorów – Wójta Gminy oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Siennickiej – w tym roku dołączył Metropolita Lubelski abp Józef Życiński.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak

14 lutego 2010 r. w Siennicy Różanej odbyło się spotkanie autorskie z Angeliką Kuźniak - pisarką i dziennikarką młodego pokolenia, współpracująca z Gazetą Wyborczą dwukrotna laureatka nagrody Grand Press, autorka książki o życiu Marleny Dietrich pt. „Marlene”. Spotkanie poprowadził Mariusz Kargul z Grupy Literackiej A 4.

Czytaj więcej...

Ferie 2010 z Gminnym Ośrodkiem Kultury

Na dobry początek ferii, pomimo śniegu, grupa dzieci i młodzieży z Gminy Siennica Różana spędziła poniedziałkowe przedpołudnie na lodowisku ICEMANIA w Lublinie. Byli mali i duzi, mistrzowie tafli lodowej, i ci co odważyli się pierwszy raz założyć łyżwy. Ale ich opinie są zgodne, warto było  przeżyć tę sportową przygodę, która możliwa była do realizacji  dzięki trenerom Klubu Sportowego "Znicz” Siennica Różana: Krzysztofowi Boguszowi i Jackowi Radelczukowi. 

Czytaj więcej...

Szkolenie z zakresu uprawy i pielęgnacji ogrodów przydomowych

W dniach 22 i 23 lutego 2010 r. w świetlicy wiejskiej w Maciejowie odbyło się spotkanie szkoleniowo – warsztatowe oferujące kompendium wiedzy z zakresu uprawy i pielęgnacji ogrodów przydomowych. Na zaproszenie KGW w Maciejowie i Gminnego Ośrodka Kultury w Siennicy Różanej odpowiedziało 45 pań z terenu Gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

VI Gminny Turniej Tenisa Stolowego jednostek OSP

25 lutego 2010 r. w Zagrodzie został rozegrany VI Gminny Turniej Tenisa Stołowego  organizowany przez Zarząd Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wójta Gminy.

Czytaj więcej...

Warsztaty ceramiczne

W dniu 27 lutego i 6 marca 2010 r. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej zorganizowało zajęcia ceramiczne dla dzieci z terenu gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

Edukacja Finansowa - Przewodnik Domowych Finansów

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Siennickiej w Siennicy Różanej przystąpiło do udziału w ogólnopolskim programie Edukacji Finansowej - Przewodnik Domowych Finansów. Organizacje będące PDF promują ideę edukacji finansowej w lokalnych społecznościach oraz organizują szkolenia i spotkania informacyjne w zakresie zarządzania domowymi finansami.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

8 marca 2010 r. w sali widowiskowej Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, na które zostały zaproszone zaangażowane społecznie panie z terenu gminy – radne gminy, panie sołtys, członkinie KGW i zespołów artystycznych, obecne oraz emerytowane pracownice instytucji funkcjonujących na terenie gminy.

Czytaj więcej...

Wyróżnienie dla Teatru Pokoleń

Teatr Pokoleń przy Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Siennickiej zdobył wyróżnienie w kategorii "organizacje pozarządowe lub grupy obywateli" w konkursie o Nagrodę Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Komitetu ds. UNESCO za szczególne przedsięwzięcia o charakterze kulturowym i kulturotwórczym, które w latach 2006-2009 w wybitny sposób przyczyniły się do wzmacniania więzi i tradycji lokalnych oraz aktywizacji społeczności.

Czytaj więcej...

Warsztaty Plastyki Obrzędowej

13 marca 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siennicy Różanej odbyła się pierwsza odsłona Warsztatów Plastyki Obrzędowej. Zajęcia poprowadziły osoby z pasją i talentem z naszej gminy, które w szczególny sposób kultywują tradycje wielkanocne.

Czytaj więcej...

Zebranie Zarządu Gminnego OSP

24 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się zebranie Zarządu Gminnego OSP podsumowujące zebrania roczne w poszczególnych jednostkach OSP z terenu gminy.

Czytaj więcej...

Wielkanocne warsztaty kulinarne

29 marca 2010 r. dzięki wspólnej inicjatywie: Koła Gospodyń Wiejskich w Siennicy Różanej, Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Rejowcu i GOKu w Siennicy Różanej zostały przeprowadzone Wielkanocne Warsztaty Kulinarne dla pań z terenu Gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

II Gminny Konkurs Plastyczny na Wykonanie Pisanki lub Kartki Wielkanocnej

II Gminny Konkurs Plastyczny na Wykonanie Pisanki lub Kartki Wielkanocnej został rozstrzygnięty. 30 marca 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Siennicy Różanej uczestnicy konkursu zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna na Ukrainie

2 kwietnia 2010 r. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli gminy Siennica Różana w gminie Żidiczin na Ukrainie będąca elementem realizowanego projektu Transfer doświadczeń "Mecenasa Polskiej Ekologii" na obszar ukraińskiej części Euroregionu Bug. W skład delegacji gminy weszli Wójt Gminy pan Leszek Proskura, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa pani Barbara Brzyszko, koordynator projektu pan Maciej Surma.

Czytaj więcej...

Uroczystości żałobne w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku

15 kwietnia 2010 r. w Kościele Parafialnym w Siennicy Różanej została odprawiona Msza Żałobna w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, jaka miała miejsce 10 kwietnia. Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu w władz, pocztów sztandarowych oraz nauczycieli i uczniów szkół spod Centrum Kultury do Kościoła p.w. WNMP.

Czytaj więcej...

Plener fotograficzno – malarski EkoSiennica 2010

W dniach 11-18 kwietnia 2010 roku odbyły się plener fotograficzno – malarski EkoSiennica 2010. Warsztaty  miały na celu zintegrowanie artystów z Polski i Ukrainy. Artyści  mieli okazję bliżej się poznać, wymienić doświadczenia, stworzyć prace malarskie, rysunki, szkice podczas tygodniowego pobytu.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Straży na Jasną Górę

24 kwietnia 2010 r. strażacy jednostek OSP z terenu gminy wzięli odział w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasną Górę.

Czytaj więcej...

Otwarcie kompleksu boisk Orlik 2012, obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dnia Strażaka

2 maja 2010 r. gmina Siennica Różana świętowała z aż trzech powodów, a były nimi oddanie do użytku nowowybudowanego kompleksu boisk Orlik 2012, rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz Dzień Strażaka.

Czytaj więcej...

Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor"

Siennica Różana 23 maja 2010 r. gościła Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” działający przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Zespół, świętując jubileusz 50-lecia istnienia, nie mógł nie odwiedzić rodzinnej miejscowości swojego założyciela – Józefa Dzika.

Czytaj więcej...

Wizyta studyjna przedstawicieli gminy Żidiczin

W dniach 21-23 maja 2010 r. gmina Siennica Różana gościła delegację partnerskiej gminy Żidiczin w ramach projektu pt. „Transfer doświadczeń „Mecenasa Polskiej Ekologii” na obszar ukraińskiej części Euroregionu Bug”. Wieczorem w piątek 21 maja odbyła się powitalna kolacja w Urzędzie Gminy.

Czytaj więcej...

Cykl szkoleń "Ja tez potrafię"

W piątek 18 czerwca 2010 r. rozpoczęły się szkolenia gastronomiczne realizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w ramach projektu "Ja też potrafię". W projekcie bierze udział 15 beneficjentów z terenu gminy Siennica Różana.

Czytaj więcej...

Złoty jubileusz kapłaństwa księdza kanonika Józefa Kapronia

20 czerwca 2010 r. Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Siennicy Różanej był miejscem dwóch uroczystości. Poza tradycyjnym odpustem z okazji przypadającego dnia św. Jana świętowany był bowiem jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich księdza kanonika Józefa Kapronia, który aż 38 lat z półwiecza swej posługi kapłańskiej poświęcił siennickiej parafii a przez 35 lat był jej proboszczem.

Czytaj więcej...

Inauguracja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego

W poniedziałek 28 czerwca 2010 r. w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyła się inauguracja drugiej edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego. W dwutygodniowych warsztatach dziennikarskich bierze udział czterdzieścioro maturzystów i studentów, którzy pod okiem specjalistów poznawać będą tajniki dziennikarstwa.

Czytaj więcej...

"Do piachu" Tadeusza Różewicza

W sobotni wieczór 2 lipca 2010 r. amfiteatr w Siennicy Różanej zgromadził miłośników teatru, których w gminie Siennica Różana ostatnimi laty nie brakuje. Okazją była wystawiana w ramach Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego przez Teatr "Provisorium” sztuka Tadeusza Różewicza "Do piachu" w reżyserii Janusza Opryńskiego i Witolda Mazurkiewicza.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia zgrywające straży pożarnej

Na placu tartacznym firmy Green Wood w Stójle wybuchł pożar składowanej tam tarcicy - taki scenariusz przewidziano dla ćwiczeń zgrywających okolicznych jednostek straży pożarnej. W ćwiczeniach 3 lipca 2010 r. udział wzięła Jednostka Ratownictwa Gaśniczego PSP w Krasnymstawie, jednostka OSP z Krupego (gmina Krasnystaw), jednostki OSP z Brzezin, Chełmca i Kraśniczyna (gmina Kraśniczyn) oraz wszystkie osiem jednostek OSP z gminy Siennica Różana, a więc Maciejów, Siennica Królewska Duża, Siennica Królewska Mała, Siennica Różana, Wierzchowiny, Wola Siennicka, Zagroda i Żdżanne.

Czytaj więcej...

"Ferdydurke" Witolda Gombrowicza

Za sprawą Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego 6 lipca 2010 r. Teatr „Provisorium” z Lublina już po raz drugi w ostatnich dniach pojawił się na deskach amfiteatru w Siennicy Różanej. Tym razem siennicka publiczność, która nie ulękła się deszczu padającego tuż przed spektaklem, mogła obejrzeć „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza.

Czytaj więcej...

Zakończenie II edycji Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego

Po dwóch tygodniach zajęć dobiegła końca II edycja Wakacyjnej Akademii Reportażu im. Ryszarda Kapuścińskiego. Z tej okazji odbyło się pożegnalne ognisko dla uczestników Akademii.

Czytaj więcej...

Inauguracja projektu „Gminy wiejskie Województwa Lubelskiego – sukces gospodarczy, różne drogi"

21 lipca 2010 w Centrum Kultury w Siennicy Różanej odbyła się konferencja oficjalnie inicjująca realizację w gminie Siennica Różana projektu „Gminy wiejskie Województwa Lubelskiego – sukces gospodarczy, różne drogi". Liderem projektu jest gmina Lubartów, partnerami projektu gminy Chodel, Ostrówek, Serniki, Siennica Różana i Sosnowica.

Czytaj więcej...

Konferencja podsumowująca projekt „Transfer doświadczeń "Mecenasa Polskiej Ekologii" na obszar ukraińskiej części Euroregionu Bug”

W dniach 30-31 lipca gmina Siennica Różana po raz kolejny w ramach projektu „Transfer doświadczeń "Mecenasa Polskiej Ekologii" na obszar ukraińskiej części Euroregionu Bug” gościła przedstawicieli gminy Żidiczin. Okazją do tego była konferencja podsumowująca projekt.

Czytaj więcej...

Jubileusz OSP w Siennicy Królewskiej Małej oraz Dożynki Gminne

15 sierpnia 2010 r. w Siennicy Królewskiej Małej miała miejsce podwójna uroczystość – tamtejsza jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej świętowała 40-lecie swojego istnienia, a ponadto odbyło się Gminne Święto Plonów.  Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Siennica Różana, OSP w Siennicy Królewskiej Małej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Siennicy Królewskiej Małej.

Czytaj więcej...