V Karnawałowe Spotkania z Tańcem Jazzowym w Chełmie

W dniu 5 lutego 2017 r. 19-osobowa grupa słuchaczy UTW uczestniczyła kolejny raz w V Karnawałowych Spotkaniach z Tańcem Jazzowym w Sali widowiskowej Chełmskiego Domu Kultury. Myśl przewodnia spektaklu: „Bo taniec jest po to, by łączył...”. Pomysłodawczyni i reżyser przedsięwzięcia Pani Sabina Englot – nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie, instruktor BALLO oraz tancerze dołożyli wszelkich starań, by za pomocą tańca pokazać emocje, piękno, wdzięk, harmonię i przekazać oglądającym niesamowite historie. Były to: „Dotyk przeznaczenia”, „Bastard”, „Escape”, „Oto ja”. Mówiły o przewrotności losu i tęsknocie: męska rzecz – to być daleko, a kobiety – wiernie czekać; intrygującej odmienności i odrzuceniu; ucieczce, czyli myślach puszczonych w taniec, gdyż pewnych emocji nie da się opowiedzieć; dwóch stronach charakteru człowieka w zależności od sytuacji w jakiej się znajdziemy: mocnej i stanowczej oraz łagodnej i delikatnej, z których jedną staramy się ukryć, a zawsze powinniśmy być sobą i kierować się własnym ja.

Niesamowite wrażenia przyniosło wykonanie przez Ballo, Marzenę Dźwierzyńską i Damiana Tryniszewskiego mazura – naszego tańca narodowego. Wzruszających emocji podczas tanecznego koncertu dostarczyli nam:

- Małgorzata Ziółkowska – tancerka, choreograf i pedagog tańca Kieleckiego Teatru Tańca,

- Fabian Fejdasz – tancerz Polskiego Teatru Tańca z Poznania,

- Magdalena Abramowicz i Grzegorz Zmokły z Klubu Tańca Towarzyskiego Takt z Chełmskiego Domu Kultury,

- Grupa Tańca Współczesnego BLACK SOUL’S z Krasnostawskiego Domu Kultury,

- Zespół Tańca Jazzowego BALLO z Młodzieżowego Domu Kultury.

Pani Sabina Englot – jest również nauczycielem Zespołu Tańca Współczesnego NO NAME przy Centrum Kultury w Siennicy Różanej. Nasza młodzież też pięknie tańczy, od lat uświetnia różne imprezy oraz prezentuje się na przeglądach i festiwalach.