Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 UTW w Siennicy Różanej

Dnia 06.10.2019 r. UTW w Siennicy Różanej zainaugurował nowy rok akademicki. Wykład wygłosił prof. dr hab. p. Andrzej Dąbrowski.Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu „Gaudeamus igitur” i powitaniem gości.

Czytaj więcej...

Wakacje UTW z kulturą i turystyką w tle

W wakacje słuchacze UTW z przyjemnością korzystali z oferty kulturalno-turystycznej organizowanej przez inne podmioty.

W dniach 1 – 14 lipca 2019 r. Centrum Kultury w Siennicy Różanej realizowało projekt Wakacyjna Akademia Kultury z szeroką tematyką zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów, prowadzonych przez profesjonalistów z różnych dziedzin.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku akademickiego 2018/2019 UTW

6 lipca 2019 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Siennicy Różanej zakończyli ósmy rok kształcenia.

Ze względu na nieobecność pani Prezes UTW Anny Fornal spotkanie poprowadził pan Dariusz Turzyniecki – koordynator UTW. Serdecznie powitał pana Leszka Proskurę Wójta Gminy, któremu podziękował za wsparcie i udzielaną wszechstronną pomoc w działaniach UTW. Powitał też słuchaczy UTW.

 

Czytaj więcej...

Wykład p. dr Wiesława Krajewskiego pt. ,,Meteoryty w zasięgu ręki”

Dnia 13 czerwca 2019 r. słuchacze UTW w Siennicy Różanej spotkali się po raz kolejny, by wysłuchać ciekawostek dotyczących wiedzy o wszechświecie, a mianowicie o meteorytach. A wiedzę z tej dziedziny przekazał w swojej prelekcji popartej prezentacją multimedialną p. dr Wiesław Krajewski – prezes Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii Oddział w Lublinie, który pasjonuje się meteorologią, czyli fizyką atmosfery. Słuchacze poszerzyli swoją wiedzę z dziedziny astronomii.

Czytaj więcej...

Wycieczka w Góry świętokrzyskie

Grupa słuchaczy UTW w liczbie 20 osób wzięła udział w dwudniowej wycieczce do ciekawych zakątków Polski:

W Ujeździe zwiedziła ruiny zamku Krzyżtopór z pierwszej połowy XVII w. Wzniesiony przez Ossolińskiego nawiązywał do kalendarza: posiadał 365 okien, 52 komnaty, 12 sal, 4 baszty. Podobno straszy tu duch syna fundatora – Zbigniewa Baldwina Ossolińskiego. W Opatowie grupa zwiedziła kościół pw. Wniebowzięcia NMP odnawiany w kolorze niebieskim z głównym ołtarzem o dwu poziomach. Dwie postaci myślicieli o smutnym wyrazie twarzy nawiązują do czasów zaborów Polski. Perłą kościoła jest boczny ołtarz przedstawiający Trójcę św.: Gołębicę, Boga Ojca i Chrystusa

Czytaj więcej...